Październik 27 2016 08:59:03
Nawigacja
Ostatnie artykuły
· Star Wars Jedi Knigh...
· Isaac Asimov
· Jedi Academy, czyli ...
· Zakładanie własnego ...
· Tajniki JK3
Najnowsze video
· Star Talk #2: Gwie...
· Star Talk #1 - Zas...
· Leaked Star Wars E...
· Bractwo Cienia VII...
· Let's Play Star Wa...
· Let's Play Wiedźmi...
· Star Wars: The Old...
· Let's Play Star Wa...
· Let's Play Wiedźmi...
· Empire of Dreams -...
Radio Internetowe
Chillout
Super Przeboje
HOT 100 Nowosci
Tylko Polskie Przeboje
Najwieksze Przeboje 80 90
Najwieksze Przeboje 60 70
Niezapomniane Przeboje PL.
Klasyka Muzyki Elektronicznej
Ciekawe strony
http://bc.na8.pl/banery/st-extreme.jpg

http://bc.na8.pl/banery/encyklopedia.jpg

http://bc.na8.pl/banery/bastion1.jpg

http://bc.na8.pl/banery/imperialcity.png

http://bc.na8.pl/banery/sluisvan.jpg

http://bc.na8.pl/banery/nowafantastyka.png

http://bc.na8.pl/banery/swtor.jpg
Na Ceres odnaleziono tajemniczą piramidę?
Na Ceres odnaleziono tajemniczą piramidę?Planeta karłowata Ceres jest obecnie przedmiotem badań sondy kosmicznej Dawn należącej do amerykańskiej agencji kosmicznej NASA. Kolejne zdjęcia powierzchni tego globu wprawiają w zdumienie praktycznie wszystkich astronomów. Najpierw odkryto jasne plamy, które wyglądają trochę jak ziemskie rozświetlone miasta w nocy, a teraz jeszcze okazało się, że na powierzchni Ceresa może znajdować się gigantyczna piramida. Tajemniczy obiekt pojawił się na zdjęciach wysłanych 6 czerwca 2015 roku. Obecnie sonda Dawn znajduje się na wysokości 4400 kilometrów nad Ceresem. Eksperci uważają, że piramida ma około 18 km szerokości i 6,3 km wysokości. Dla porównania, wysokość Wielkiej Piramidy w Gizie ma "tylko" 139 ręcznie metrów.
Nieznana siła wpływa na cały Układ Słoneczny
Nieznana siła wpływa na cały Układ SłonecznyIstnieje długa lista niepokojących faktów, które wskazują na występowanie nieznanych procesów, wpływających na wszystkie planety z Układu Słonecznego. Nasza dzienna gwiazda jest zresztą pierwszym dowodem na to, że w kosmosie dzieje się coś dziwnego. Wystarczy wspomnieć, że od 1901 roku pole magnetyczne Słońca wzrosło o 230 proc. i nikt nie wie dlaczego. Poza tym zaskakujące jest to, że Księżyc znacznie zwiększył swoją szczątkową atmosferę. Od jakiegoś czasu staje się ona coraz większa. Wokół Księżyca powstała już warstwa, składająca się głównie z sodu i sięgająca 6000 km. Według wszelkich dostępnych danych, wcześniej czegoś takiego nie było. Do kolekcji osobliwości z Układu Słonecznego trzeba dodać to, co sonda Messenger odkryła na Merkurym. Nieoczekiwanie na najbliższej Słońcu planecie skalistej odkryto pokrywy lodowe na biegunach.
Porzucone wahadłowce Buran - Kosmodrom Bajkonur
Porzucone wahadłowce Buran - Kosmodrom BajkonurKażdy miejski eksplorator ma nadzieję znaleźć coś wyjątkowego, zapomnianego i cennego z historycznego punktu widzenia. Zwykle są to stare gazety czy zdjęcia, rzadziej przedmioty, a jeszcze trudniej trafić na opuszczone pojazdy. Jednak to, co znalazł Ralph Mirebs, przechodzi najśmielsze oczekiwania. Odnalazł bowiem zapomniane od prawie trzech dekad radzieckie wahadłowce kosmiczne Buran. Oczywiście, wiedział gdzie idzie i co może tam zastać. Ralph Mirebs to doświadczony rosyjski eksplorator, który zasłynął z przecierania szlaków i odkrywania takich miejsc, jak opuszczone podziemne bazy wojskowe czy schrony dla atomowych okrętów podwodnych. Tym razem wybrał się do Tiuratam w południowym Kazachstanie, niedaleko granicy z Uzbekistanem. Podróż była długa i wymagała pieszego przebycia pustyni przez dzień i noc, ale efekt zapiera dech w piersiach. Radzieckie wahadłowce kosmiczne projektu Buran to widok, który nie jest dostępny dla każdego.
 Andrzej Pilipiuk - ''Wapir z M3''
 Andrzej Pilipiuk - ''Wapir z M3''Wyklęty powstań ludu ziemi, powstańcie których dręczy głód...
A więc twierdzicie Obywatelu, że wampiry istnieją? Niby kraj socjalistyczny, ateizm w modzie, a tu taka wtopa. I jak tu się krzyżem odwijać? Jak wodą, tfu, święconą chlapać? A czosnek tylko granulowany i z importu z bratniej Czechosłowacji!
Myśl nowa blaski promiennymi, dziś wiedzie nas na bój, na trud.
Być wampirem w PRL to nie przelewki. W społeczeństwie bezklasowym trudno tytułować się hrabią. Płaszcz i smoking nosi albo kelner, albo iluzjonista, a krew obywateli Rzeczpospolitej Ludowej ma posmak deficytu i reglamentacji.
Leia Display System - polski hologram
Leia Display System - polski hologramPolacy stworzyli technologię o nazwie Leia DisplaySystem, dzięki której można wyświetlać obrazu w powietrzu. Ich wynalazek możliwa projekcję dowolnej treści multimedialnej na cienkiej warstwie pary wodnej, która jest praktycznie niewidoczna dla ludzkiego oka. Filmy science fiction takie jak "Gwiezdne Wojny", “Star Trek" czy “Raport Mniejszości" niejednokrotnie były inspiracją do powstania wielu wynalazków i nowych technologii na całym świecie. Do dziś jednak nauka nie jest w stanie dorównać wyobraźni twórców filmowych gadżetów. Powoli się to jednak zmienia, między innymi za sprawą polskiej firmy, która stworzyła i opatentowała ekran rodem z filmów science fiction. W jednej ze scen wspomnianych "Gwiezdnych Wojen" R2D2 (mały przyjazny robot) wyświetla wiszący w powietrzu hologram księżniczki Lei.
Dlaczego kosmici się z nami nie kontaktują?
Dlaczego kosmici się z nami nie kontaktują?Włoski fizyk, noblista, Enrico Fermi (1901-54) zauważył w 1950 r., że kosmos milczy, choć teoretycznie powinien tętnić życiem. Odkrycia planet pozasłoneczych przypominających Ziemię dały jednak nadzieję, że znalezienie życia pozaziemskiego to tylko kwestia czasu. Na zorganizowanej w lipcu 2014 r. konferencji władze NASA dały sobie na to dwie dekady. Ich zdaniem w samej Drodze Mlecznej może być nawet 100 mln planet, na których rozwinęło się życie. Istnieją więc spore szanse, że są tam inteligentne organizmy, a nawet zaawansowane obce cywilizacje. Jeśli tak, dlaczego milczą? Oto kilka możliwych powodów.
Pomysłowy Polak rzuca wyzwanie Oculusowi i Facebookowi. Tania wirtualna rzeczywistość dla każdego?
Pomysłowy Polak rzuca wyzwanie Oculusowi i Facebookowi. Tania wirtualna rzeczywistość dla każdego?Jedną z najważniejszych technologicznych wiadomości tego roku było wykupienie firmy Oculus VR, pracującej nad nowoczesnymi goglami wirtualnej rzeczywistości, przez Facebooka za 2 miliardy dolarów. Przedstawiciele obu firm zapewniają nas, że ich rozwiązanie będzie kształtowało przyszłość. Tymczasem pewien Polak osiągnął - jak twierdzi - identyczny efekt w trzy dni z wykorzystaniem jedynie smartfona i odrobiny inwencji. Skąd cały ten hałas? Wirtualna rzeczywistość to termin, o którym po raz pierwszy zrobiło się głośno w latach 90. Na fali popularności Kosiarza umysłów kolejni producenci zapewniali nas, że już niedługo wszyscy będziemy mogli całkowicie przenieść się do stworzonych w komputerze krain.
Najnowsze video
Star Talk #2: Gwiezdny Niszczyciel - WIELKI I POTĘStar Talk #2: Gwiezd...
Dodane przez Dorsai on 05.10.2014
Odwiedzin: 268
Komentarze: 0
Średnia ocena:0
Star Talk #1 - Zasada dwóch i DARTH BANEStar Talk #1 - Zasad...
Dodane przez Dorsai on 05.10.2014
Odwiedzin: 231
Komentarze: 0
Średnia ocena:0
Leaked Star Wars Episode VII Filmset Footage!Leaked Star Wars Epi...
Dodane przez Dorsai on 07.07.2014
Odwiedzin: 274
Komentarze: 0
Średnia ocena:0
Bractwo Cienia VII rocznicaBractwo Cienia VII r...
Dodane przez Dorsai on 15.04.2014
Odwiedzin: 356
Komentarze: 2
Średnia ocena:0
Let's Play Star Wars: Republic Commando - PartLet's Play Star Wars...
Dodane przez Dorsai on 15.03.2014
Odwiedzin: 286
Komentarze: 0
Średnia ocena:0
Let's Play Wiedźmin #38 - Wioska OdmętyLet's Play Wiedźmin ...
Dodane przez Dorsai on 15.03.2014
Odwiedzin: 270
Komentarze: 0
Średnia ocena:0
Aktualnie online
Statystyka
· Gości online:Użytkowników online: 0
· Najnowszy użytkownik: Euphi
· Wszystkich Użytkowników: 30
· Dziś odwiedziło nas użytkowników: 0
Urodziny Nikt dziś nie obchodzi urodzin
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Istniejemy od 14.04.2007 r.
Najnowsze video
Strony powiązane z BC
Google+
Bractwo Cienia You Tube
Serwery gier
205,386 unikalne wizyty